vizitka new ua

Правильно організоване грудне вигодовування і нормальна лактація у матері, як правило, не потребує зціджування грудного молока. Але навчатися зціджувати жінка ще повинна під час вагітності і в перші дні після пологів у зв’язку з можливим виникненням показань для проведення цієї процедури.

Існує ціла низка ситуацій, коли необхідно зціджувати грудне молоко:

soska1Дослідження

Команда чилійських педіатрів на чолі з Кларітою Барбоза (Clarita Barbosa) разом з колегами з Вашингтонського університету (University of Washington), США, досліджувала 128 дітей. Вчених цікавили: характер годування дитини, особливості її поведінки в період дитинства і якість мови на різних етапах її розвитку.

Виявилося, що відмова від годування з пляшечки при досягненні дитиною дев'ятимісячного віку зменшує ризик розвитку у нього мовних порушень. Одночасно вчені встановили, що діти, які продовжували смоктати пальці або пустушку/соску довше трьох років, в три рази частіше набували мовні дефекти.

Результати досліджень про потреби у воді для дітей на грудному вигодовуванні свідчать про те, що діти перших 6 місяців не потребують допоювання водою навіть у спеку, якщо вони знаходяться на повноцінному грудному вигодовуванні. Дитина може отримувати необхідну їй кількість рідини з грудного молока, адже грудне молоко на 88% складається з води. Ці дослідження проводилися в місцях з різним кліматом (як у вологому, так і в сухому) при різниці температур 22–41 °C (71.6–105.8 °F) і відносної вологості 9–96%

В народі існує така думка, що лікуватися і одночасно годувати дитину грудьми – не сумісні речі, ти або лікуєшся і припиняєш годування, або терпляче переноси свою хворобу, бо ліки зашкодять твоїй дитині!

Але сучасна медицина і фармакологія дали на це конкретну відповідь, і поділила препарати на групи безпечності (залежності від джерел поділені на 4 або 5 груп безпечності) від цілком безпечних і сумісних з грудним вигодовуванням до небезпечних для дитини і не сумісних з грудним вигодовуванням. Та створені відповідні інформаційні міжнародні довідкові ресурси.

Один з «Десяти кроків успішного грудного вигодовування», сформульованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я, звучить так:

Не давати штучних замінників грудей і сосок- пустушок дітям на грудному вигодовуванні.

Деякі факти про застосування пустушок і сосок у немовлят.

Це питання  дуже часто виникає у мами, особливо, якщо це перша дитина або попередніх дітей не годували грудьми.

Коли може виникати таке питання?

Із світу штучного вигодовування в світ природнього годування, через незнання фізіологічних процесів лактації, проник «вірус строгого годування по графіку», який збиває  з пантелику багатьох молодих батьків і, як та ракова пухлина яка руйнує, так само цей «вірус» руйнує встановлення та перебіг природніх процесів лактації, а також краде від матері та дитини час,  який вони можуть проводити разом в особливій формі взаємної любові.

Питання на кшталт, як часто потрібно годувати або через скільки часу, є не зовсім коректними по відношенню до грудного вигодовування. Відповідь всіх, які розуміються на природному перебігу лактації та дотримуються рекомендацій авторитетних джерел, на ці питання завжди одна – на вимогу дитини. «На вимогу» означає – дитину прикладають при перших ознаках голоду. Плач є завжди пізньою ознакою, і коли дина плаче, то, і для матері, і для малечі є набагато важче розпочати годування.

   

Служба допомоги  

Мукачево:
050-060-57-87
Чоп:
050-546-47-58
Воловець:
095-1-034-034

e-mail: simya.i.zhyttya@gmail.com

Підтримка грудного вигодовування:
050-297-19-18

   

Питання і відповіді  

   
fig17baby5mos.jpg